Organik Kurabiyeler

 

 

Organik Kurabiye

Domatesin biberin patlıcanın organiği olur da kurabiyenin organiği olmaz mı? Günlük yaşantımızda evde, işte veya bir pikniğe gittiğimizde atıştırmalıklara ihtiyaç duyarız. Genellikle marketten alınan atıştırmalık ürünlerin içerisinde bolca şeker ve katkı maddesi olması kaçınılmazdır. Sağlığına önem veren ve atıştırmalıklarını organik olarak tüketmek isteyen kişiler için organik kurabiyeler tam bir kurtarıcıdır. Hem lezzetli hem çeşitli aromalara sahip kurabiyeler, organik olduğundan kişiyi uzun saatler idare edebilir. Bir kere organik kurabiyelerin tadına bakan ve tokluk hissiyle birlikte şeker ihtiyacını karşıladığını fark eden kişiler, artık organik kurabiyeden vazgeçemez!

Organik Kurabiye

Organik kurabiye denildiğinde akılda soru işaretleri oluşabilir. Kurabiyenin organik olması şeklinde veya görüntüsünde bir değişiklik yaratmaz. Dikdörtgen, yuvarlak veya şekilli kurabiyeler üretilir. Üründeki organik olan şey kurabiyenin içerdiği maddelerdir. Organik kurabiyelerin yapımında kullanılan içeriklere göz atalım:

  • Organik un
  • Organik meyve suyu
  • Organik Ayçiçek yağı
  • Organik pekmez gibi doğal tatlandırıcılar
  • Organik ve sağlıklı kuruyemişler

Bu kurabiyelere organik denilmesinin elbet bir nedeni var; çünkü içerisindeki her şey organik! İster kendiniz ister çocuklarınız için satın alıp tüketebileceğiniz organik kurabiyeler sağlığa yararlı atıştırmalıklardır.

Organik Kurabiye Çeşitleri

Organik kurabiye yapımında organiği bulunabilen ürünlerin hepsi kullanılabilir.  Örneğin keçi boynuzu, pekmez ve tahin gibi sağlıklı ürünler kurabiyenin yapımında kullanılır. Severek tüketilebilecek organik kurabiyelerin bazı çeşitleri şu şekildedir:

  • Ballı kinoalı
  • Keçi boynuzlu fındıklı
  • Tahinli pekmezli
  • Zencefilli tarçınlı

Organik ürünlerin kullanıldığı organik kurabiyeler vejetaryen ve vegan kişiler tarafından da severek tüketilen ürünlerdir. Hiçbir hayvansal gıdanın kullanılmadan hazırlandığı bu ürünler, sağlıklı, doğal ve organiktir. Her yaştan kişinin severek yiyebilmesi için çeşitli aromaları hazırlanır.

Organik Kurabiye Fiyatları

İçeriğinde sadece organik ürünlerin kullanıldığı organik kurabiyelerin fiyatları markette satılan atıştırmalık kurabiyelere göre daha yüksektir. Bunun sebebi tüm malzemelerin organik olması ve kurabiyelerin az sayıda tamamen doğal şekilde üretilmesidir. Siz de sağlıklı beslenmek istiyor yediğiniz ürünün içeriğinde neler olduğunu bilmek istiyorsanız organik kurabiyeleri tercih edebilirsiniz.

  • 50-55 gram organik kurabiye paketinin fiyatı 15 TL ve 20 TL arasında değişiklik göstermektedir.