Organik Ürünler

 

 

Organik Ürünler

Marketlerde satılan ürünlere katkı maddesi ve hormon ekleniyor olması tüketicilerin organik ürünlere olan merakını arttırmıştır. İçeriğinde ne olduğunu bilmediğimiz ürünleri tüketmektense saf bir şekilde üretilmiş doğal gıdaları tüketmek isteriz. Organik ürünler çevreye zarar verilmeden üretilmiş içerisinde katkı maddesi veya hormon bulunmayan ürünler ve gıdalardır. Üretiminin her aşamasında kontrol edilen ürünler sertifikalı olmalıdır. Organik ürünler yalnızca çevrenin sağlığını değil bireylerin sağlığını da korur. Özellikle yeni doğan bebekler, büyümekte olan çocuklar ve yaşlıların sağlığı için organik ürünler tercih edilebilir.

Organik Ürünler

Raf ömrünü uzatmak için eklenen katkı maddeleri veya yapay maddeler organik ürünlerde bulunmaz. Bu nedenle organik ürünlerin raf ömrü diğerlerine göre daha kısadır. Alındığı gibi tüketilmesi makbuldür. Organik ürünlerin denetimi bakanlık tarafından yapılır. Evin bahçesinde yetiştirilen tarım ürünlerinden farklı olarak organik ürünlerin tümünde sertifika bulunması zorunludur; çünkü üretimin her aşaması değerlendirilmektedir.

Organik Ürün Çeşitleri

Organik üretim yapmak zor ve emek isteyen bir iş olduğundan olduğundan çeşitliliğinin hazır olarak üretilen gıdalara göre az olması normaldir. Bununla birlikte tüketilen organik ürünlerin içerdiği vitaminler ve sağlıklı besinler sayesinde fabrika çıkışlı birkaç ürüne eş olduğu söylenebilir. Organik ürünlere birkaç örnek vermek gerekirse:

  • Organik tarım ürünleri
  • Organik pekmez
  • Organik zeytinyağı
  • Organik kurabiye
  • Organik peynir
  • Organik zeytin
  • Organik bal

Organik olarak üretilen ürünlerin paketlemeleri de doğaya zarar vermeyecek şekilde yapılır. Genellikle cam kavanozlarda veya geri dönüştürülebilir kağıtlarla paketlenen organik ürün çeşitlerini arttırmak mümkündür. Siz de Uyar Zeytincilik aracılığıyla satışa sunulan organik ürünleri inceleyebilirsiniz. Keşfettiğiniz yeni ürünleri sağlıklı günlerde tüketebilirsiniz.

Organik Ürün Fiyatları

Organik ürünlerin üretim süreci uzun ve zahmetli olduğundan fiyatları zincir markaların ürünlerine göre daha pahalıdır. Organik üretim yapmak için yüksek bütçeli ekipmanlar, fazla insan gücü ve emek gerekir. Köylerden satın alabileceğiniz organik ürünlerle birlikte internette satışı yapılan birçok organik ürün bulunur. Geniş yelpazesi olan organik ürünler arasından damak zevkinize, bütçenize ve sağlığınıza en uygun ürünleri tercih ederek internetten sipariş verebilirsiniz. Organik ürün fiyatları satıcısına ve ürünün içeriğine bağlı olarak değişiklik gösterecektir.