Sabunlar

 

 

 

Sabunlar

Pandemi ile birlikte hijyene verilen önem daha da artmıştır. Bu noktada su ve sabun ayrılmaz ikili en büyük kurtarıcı olarak hayatımızda yer alıyor.

Sabunlar

Sabunların üretiminde kullanılan temel madde yağdır ve en çok kullanılan yağ çeşidi de zeytinyağıdır. Her derde deva olan zeytinyağı, sabun üretiminde etkin çeklide kullanılıyor. Doğal olmasından dolayı hassas ve problemli ciltlerde rahatlıkla kullanılıyor. Aynı zaman çoğu kişide kalıtsak faktörlerden kaynaklı cilt sorunlarının giderilmesinde de zeytinyağı içerikli sabunlar büyük rol oynuyor. Kullanıcıların bu durumda, cilt yapısına uygun, kalitesi ve içeriği bilinen sabunlar alması cilt sağlığı açısından büyük önem taşıyor. 

Her zaman iyi köpüren sabun iyidir yaklaşımı, son derce yanlış bir yaklaşımdır. Çünkü sabun adı altında üretilen ve piyasada satışı bulunan çoğu ürünün, özel kimyasallar ile daha fazla köpük oluşturulması sağlanıyor. Fazla köpük oluşturmak için kullanılan bu kimyasalların cilt sağlığını olumsuz etkileyerek, alerjik reaksiyonlar oluşturabilir. Bu nedenle sabunun doğal olanını, güvenilir hizmet veren kuruluşlar aracılığıyla yapmak yerinde bir davranış olacaktır.

Sabun Çeşitleri

Sabunlar kullanım alanları ve içerdikleri etken maddeye göre farklı çeşitlerde üretimi yapılabiliyor. Yaygın kullanım alanı bulan sabun çeşitlerini şöyle sırlamamak mümkündür.

  • Hamam sabunu
  • Lavanta sabunu
  • Okyanus sabunu
  • Zeytinyağı sabunu
  • Defne sabunu
  • Bıttım sabunu
  • Kükürtlü sabunlar

Sabunlar kullanıcıların genel cilt yapısına göre kullanım alanı bulur. Birçok insan yağlı cilt yapısına sahip iken, birçok insanda kuru cilt yapısına sahiptir. Bu nedenle cilt yapısına uygun sabun seçmek son derce önemlidir.

Sabun Fiyatları

Piyasada farklı içerik ve ad altında birçok sabun çeşidin satışı bulunuyor. Sabun fiyatları içerdikleri madde ve ambalaj durumuna göre belirleniyor.250gr olarak satışı yapılan zeytinyağı sabunun satış fiyatı 18 ile 20TL arasında değişirken 250 gr lavanta sabunun fiyatı, 20TL ile 25TL, 250 gr hamam sabunu 19TL ile 25TL arasında satışı bulunan ürünler arasında yer alıyor. Farklı seçenekte kaliteli olarak üretimi yapılan sabunları uygun fiyat avantajlarıyla satın almak isteyen müşteriler sayfamızı ziyaret ederek sipariş verdiklerinde, kapılarına kadar ürünler ulaştırılabiliyor.